Uncategorized

Kara Cuma geldiğinde …

Julie, neredeyse kadın, diğer moda blogcularıyla kara cuma hakkında blog yapmamı istedi. (Tabii ki, eski bloglardan biri olabilirim, “Black Fridası” ifadesinden kafamda sıkışıp kaldım, bu nedenle bu yazının konu satırı.)

Böyle. Kara Cuma. Söyleyecekler? Julie’ye “bağbozumu satın almak neredeyse tüketmiyor” dır, yanı sıra “hiçbir şey satın al!” Arasında sık sık yakalandığını hissediyorum. insanların yanı sıra “OMG! 4 A.M’de hedefte olmalısın.” insanlar. Bugün Mary Beth, AKA Vintage Tığ Kılıfı ile çıktım ve 40 $ için yirmi bağbozumu dikiş desenini satın aldım (yakında onların tarzları için izle, hepsi inanılmazdı! Madam Grés!). Şaşırtıcı bir şekilde, Park Ridge’deki küçük büyüleyici antika mağazanın dışında bir çizgi vardı – bu mağazanın antika cam Noel süsleri için anlaşıldığı gibi anlaşılıyor ve her yıl Şükran Günü’nden sonraki günleri ortaya koyuyor. İsimlerimizi içeri girmek için bir listeye koymak zorunda kaldık ve içeride, “Tatil Keresteği” kalabalığının ardından “Tatil Sweatshirt” kalabalığının yanı sıra, diğer Noel olmayan şeyleri almak zorunda kaldık.

Dünyanın geri kalanına kıyasla (fiyat – niceliksel olarak) karşılaştırıldığında (fiyat – niceliksel), hangi giysilerin satın aldığımın ne kadarını alacağını, kendilerini nispeten suçlu hissediyorum. Fashion dergilerinin hedef pazar beklentileri olduğuna, olsa da, ben de en dar sevgilerim olduğuna kıyasla. Kendi kıyafetlerimi yapıyorum! Ebay’de ayakkabılarımı (NIB, Senin için teşekkürler) satın alıyorum! Satın alıyorum (ve bugün, Mary Beth’in hayal kırıklığına), Fat-Boy Department’tan (veya eBay’den, eBay’den) denim, Amerikan kıyafetlerinden tişörtler, Nordstrom rafından tişörtü. Acı, neredeyse fiziksel olarak acı verici, tam bir fiyatı satın almak için, ya da daha kötüsü, üzerinde bir logolu bir şey satın alıyorum. (En fazla durabiliyorum, bir çift Levi’s veya bir çift Jack Purcell Converse spor ayakkabısı üzerindeki arka etiket üzerindeki kırmızı sekmedir. Seam Ripper’ımla birlikte işlemeli logoları almaya çalışırken son olarak sağladım – Asla gerçekten işe yaramaz. Lanet olsun, lanet olsun, bu kadar çok şeyleri mahvettiğin birçok şeyi mahvetmek için cehennemin ateşli çukurlarına Ralph, bu yüzden “sadece organik kenevir giyiyorum Kesinlikle iki elbiseler “kalabalık ne de Bergdorf’a girebilecek kadınların acil tatlısı ve aynı zamanda bir kişisel müşteriyi iki saat boyunca tekelleştirir.

Ve vintage satın alırken, daha az kaynak alırken, yeni, bağbozumu aynı şekilde bir kıtlık zihniyetini kullanabilmek için, bir kıtlık zihniyetini kullanabilir. ezici olmak. (Kaç tane çirkin elbiseyi anlamadığımı anlamıyorum “İnsanları” sadece bir kez böyle bir şey keşfetmeyeceksin … “)

Yani, yine de, bu, evet, kara cuma olduğunu ve alışverişe çıktığımın da olduğunu belirtmek için çok önemli bir şeydi. Bağbozumu desenlerini ve ucuz olmayan elektronik veya üst düzey tasarımcı ürünlerinin olmadığı gerçeği gerçekten önemli değil. Hala daha çok satın aldığım kadar çok şey var, yanı sıra beni gerçekten mutlu etti (ve bu kalıplarla yöntemimi dikerken de devam edeceğim gibi!). Herkese zarar verdiğine inanmıyorum, en azından bir sonraki kişinin o mağazada kalıp arayanlar için potansiyel olarak hariç …

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleniyor gibi …

İlişkili

Santa bir siyah mini cooperdecerkember 11, 2006 sürüyor
Eleştirmenlemelere Nasıl Cevap Vermemelidir 18, 2008
Linktastik Cuma No. 4: Linktasticric’in geri dönüşü FridayApril 11, 2008 ile 15 yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *