Uncategorized

Couturious vs. Looklet.com: Tesadüf ya da Copycat?

Paylaş

Cıvıldamak

Toplu iğne

Reddit

Cep

Bu yazı bağlı bağlantılar içerebilir. Gizlilik Politikamızı görün.

Bu iki site – Coutuious ve Looklet.com aynı mı?

Dün YENİ BİR SİTEYEN YENİ BİR SİTESİ ARIYORUZ. O zamanlar, Coutuious ve Looklet.com adında bir site arasında bir franisman demlemesi olduğunu bilmiyorduk. Looklet.com’daki milletlere göre, Coutuious’un arkasındaki teknoloji ve format, Looklet.com’unkine göre oldukça benzer.

Bu yüzden, her sitenin CEO’sından bize bu konuda bir yorum yapmasını istedik.

CEO Adam Berg aracılığıyla Looklet.com’un mucitinden aşağıdaki alıntıyı aldık.

Coutuious, Looklet.com’un bir kopyasıdır.
Beğen.com, Couturious’un arkasındaki şirket, geçen yıl görüşmeye çalıştı ve onları çevirerek onları bu çaresizlik eylemine yönlendirdi sanırım. İntihalciliği duyduğumuz, en içten iltifat şeklidir, ancak gurur duymadık. Özgün fikirlerin göze batan eksikliğinin yanı sıra, Coutuius, kalitenin veya dikkat göstermelerinin çok fazla gösterilmemesi, esasen moda için bir araya geldik. Son birkaç gün kullanıcılardan ve endüstrilerden aldığımız geri bildirimler göz önüne alındığında, diğerleri bunu da tanır. Kullanıcılarımızdan birini alıntı yapmak; “Lookeçin çirkin bir kız kardeşi couturious olsaydı” olurdu.
Ole Hemmendorff, Piewles Muciti

Görsel.com’un Munjal Shah, Couturious’un arkasındaki şirketin yanıtı:

Sevgili Bütçe Fashionista,
Looktes piyasaya sürülmeden önce fashmatch’i satın aldık ve bir elbise ürününde çalışmaya başladık. Lookt gördüğümüzde iyi bir platform olduğunu düşündük, ancak temel özelliklerle geliştirilmesini gerektiğini düşündük (aşağıya bakınız). Biz İsveç’e uçtuk, bir “kur ya da satın alın” kararını vermeye çalıştığımız Looklet ekibinin belirtti. A look, başlangıçta birkaç ay önce başlatılan bir site için çok yüksek bir fiyat etiketi istedi. Böylece, ürünü kendimizi kendimize inşa etmenin, Amerikan pazarına yemek vermemiz için devam ettik.
Birçoğu “Kaputun Altında” olan iyileştirmelere odaklandık. Önemli olan, sitedeki tüm maddelerin satın alınabilir olmasını sağlamaktı. Bu küçük bir değişiklik değildi ve tasarımcılara ve perakendecilere çok farklı bir şekilde yaklaşması gerekiyordu. Polyvore, Lookte, MixMatchme.com’un (arayın) için çok benzer işlevselliğe sahip olduğunu hissettik. Giydirme arayüzü. Bunun ötesine geçmek ve daha fazla teslim etmek istedik.
Alıcının en iyisini yaptığını ve iyi adam olduklarını düşünüyoruz. Sonunda ilk önce olmanın ve en iyisi olmasının mutlaka aynı şey olmadığını hissediyoruz. Bu alanda, iyileştirme için oda olduğunu biliyorduk (özellikle satın almanın faydası durumunda) ve tüketicilerin bu gelecek nesilleri pazara getirdiği için faydalandığına inanıyoruz. Bu eski söyleyiş giderken, “iyi en iyisi, en iyisi, dinlenmesinden daha iyi olmaya devam etmelisin, çünkü iyi iyileşir ve daha iyi olsun.”
İşte kavramını geliştirdiğimiz bazı yollar:
1) Sitenin, eşyaları bir linkle satın alabileceğiniz bir yer olması gerektiğini hissettik. Bu, küçük bir fark değildi ama yaptığımız her şeye kandıran bir şey, hangi tasarımcıların envanteri nasıl yaptığımızla çalıştığımızı. Maddeleri kolayca satın alabilirseniz, sitenin faydasının temelde farklı olduğunu hissettik.
2) Tasarımcıları belirlediğiniz bir site istedik ve toplumdan gelen kıyafetlerle birlikte onlardan bazı önerilen kıyafetler gösterebileceğiniz bir site istedik. Aynısı moda blogcular için de geçerlidir. Tasarımlarını vurgulamak istedik (taraftaki kullanıcı boyunca ana sayfada yaptığımız).
3) FashionWeek’in diğer giydirme sitelerinden önce ilk kez gösterdiği bir site istedik. Vurguladığımız altı tasarımcı bunu kabul etti.
4) Daha fazla öğeye daha hızlı ölçeklendirmek ve işlemek için bilgisayar görüşümüzü kullanmak istedik. Bu arka uç teknolojisinde çok fazla iş yaptık ve sonuç olarak öğelerin sayısını daha hızlı ölçekleyebileceğimize inanıyoruz. Bu, bu fotoğraf gerçekçi sitelerin birincil kullanıcı şikayetidir: Aralarından seçim yapabileceğiniz çok az öğe var.
5) Daha iyi bir göz atma ve arama deneyimi olmak istedik. Looklet’in tecrübesi, yalnızca en sonuncuyu göstermektir. En “kalpli” ya da en yüksek sıradışı değil. Kıyafetler için daha iyi bir arama deneyimi ve eşyalar için (Like.com teknolojimizi kullanarak) ve topluluğun neler sevdiğini görmek için daha sezgisel bir yol sunduk.
6) Tür tarafından eşyaların envanterini arama yeteneğini istedik. Envanter büyüdükçe, kullanıcıların aradıklarını bulabileceklerini sağlamanın çok önemli olacağını düşündük.
7) Birden fazla vücut türünü ve WA’yı desteklemek istedik.Sıkışırken size yardımcı olmak için hem crowsourced hem de yapay zeka tabanlı bir Mülk eklemek için Ned (bu son ürünler yakında geliyor).
teşekkürler
Munjal
CEO like.com

Ne düşünüyorsun? Yorumlarda bize bildirin.

Lütfen bu alanı Gelen Kutunuzda Bütçe Fashionista’yı bırakın!
E-posta *

Aboneliğinizi onaylamak için gelen kutunuzu veya spam klasörünüzü kontrol edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *